Слесарлық тәжірибе (ТТ-20-9)

Колледжіміздің ТТ-20-9 тобының 3 курс студенттері 2022 жылдың қыркүйек айының 29 жұлдызынан бастау алған Слесарлық жұмыстары бойынша өнідірістік тәжірбиесінде атқарылған жұмыстары және де нені үйренгендерін кішігірім мақалаларымен қорытындылады.

«Мен Дауылбай Дильнара Серікболқызы ТТ 20-9 тобының студенті. 29.09.22 күнінен бастап слесарлық жұмыстар тәжірибесінде болдым. Мен бірінші күні практикаға келгенде бізге жетекшіміз Бексұлтан Шұғайбекович қауіпсіздік ережелерін түсіндірді және видеодан қандай жарақаттар бар екенінің көрсетті. Содан кейін біз құрал жабдықтарды қалай пайдаланатын түсіндік.»ТТ-20-9 Дауылбай Д.С.

«…За время практики мы многому научились, сделав кое-что. Мне была интересна и понравилась практика.»ТТ-20-9 Шамсудинова А.Ж.

«… Әрине, әр құралдың өзіндік ережелері мен қауіпсіздік техникасы бар. Аспаптарға мыналар кіреді: — Балға; — Напильник; — Сым кескіштер; -Металл қиюшы қайшы; — Вице-слесарь; — Темірге арналған, темір қалам; — Сызғыш. Біз диаметрі жұқа металдармен жұмыстар жүргізіп ,чертеж немесе схема бойынша жұмыстарымен таныстық. Тобымыздың алғашқы жұмысы қалақша болды. Қалақшаны жасамас бұрын бізге қай жерде майыстыру  және қай жерде кесу керек екендігі көрсетілді. Егер бұл операциялар егжей тегжейлі болса: — Металды түзету; — Сызу; — Кесу; — бөктеу. Металлды түзету 2 рет жүргізіледі, бұл кесудің басында және кесуден кейін.»ТТ-20-9 Омертаева А.

«… Для изготовления шпателя первую жестяную железу с помощью молотка разметили по чертежу исправленную жесть с помощью ножниц по установленным отметкам, после того, как резка стола была произведена с прививкой острых участков жести, сделали шпатель с прививкой жестяного железа с обозначенными по чертежу местами.В этом нам помогает наш руководитель Бексултан Шугайбекович.Так же была интересная практика мне понравилась практика.»ТТ-20-9 Умарова А.О.

«…Жетекшіміз Бексултан Шұғайбекович шеберханада қандай қауіпті жағдай болуы мүмкін екендігін айтып түсіндірді  содан бізге арнайы киімдер берді.  Жетекшіміз қолданатын керекті құрал-жабдықтармен таныстырып өтті.»ТТ-20-9 Белғазы А.А.

«… 1.Қаңылтыр темірді түзеттік; 2.Белгіледік; 3.Кейін қайшымен кесіп алдық; 4.Кескен металды егедік;. Металды иіп қалақша жасадық. Және құрал жабдықтарды дұрыс пайдалануды үйрендік. Маған практика қызықты өтті.»ТТ-20-9 Қабдырахым Ұ.

Топаркулов А.К.

Жумартов Б.Ш.