«Қазыбек би мұрасындағы парасаттылық қағидаттары» тақырыбындағы адалдық сағаты

2021 жылдың 25 наурызында Ә.Мусин атындағы Балқаш гуманитарлы-техникалық колледжінде саналы ұрпақ еріктілер клубының мүшелері мен 1 курс студенттеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы «Саналы ұрпақ» еріктілер клубының бастамасымен «Қазыбек би мұрасындағы парасаттылық қағидаттары» тақырыбында кезекті онлайн адалдық сағаты өтті.

Онлайн отырыс барысында студенттер Қазыбек бидің парасаттылық  құндылықтар туралы философиялық ойларымен танысты.

Құт берекең — атаң қымбат,

Аймалайтын анаң қымбат.

Мейірімді апаң қымбат.

Асқар тауың — әкең қымбат.

Тату болса – ағайын жақын,

Адал болса – дос жақын.

Қаз дауысты Қазыбек би, Қазыбек Келдібекұлы – қазақ халқының XVII – XVIII-ғасырлардағы ұлы үш биінің бірі, көрнекті қоғам және мемлекет қайраткері. Орта жүз арғын тайпасының қаракесек руына кіретін болатқожа атасынан шыққан ол 1667 жылы Сыр бойында дүниеге келген. Арғы аталары Шаншар абыз, Бұлбұл, өз әкесі Келдібек — есімдері елге белгілі әділ билер болған.

Клуб жетекшісі: Жумадилова А.Т.