«Дүниеге келер әлі талай Қасым» атты қалалық жыр мүшәйрасы

Организовали городской конкурс стихов «Дүниеге келер әлі талай Қасым»

11 ноября 2021 года» отдел культуры и развития языков города Балхаш «и» Тілдер орталығы «организовали городской конкурс стихов» Дүниеге келер әл талай Қасым», посвященный 110-летию со дня рождения Касыма Аманжолова. Цель: пропаганда наследия Касыма Аманжолова, содействие развитию поэзии, поддержка творчества молодых поэтов и популяризация через Черное стихотворение истории и ярких достижений свободной страны. В поэтическом состязании приняли участие студенты 1 курса специальности»начальное образование»: Тазабекова Гульжазира, Копбаева Дильназ и студентка 4 курса Кобен Алия, которые представили поэту 3 стихотворения, посвященные 30-летию независимости и на свободную тему.. По итогам конкурса молодые поэты были награждены благодарственными письмами и подарками.

«Дүниеге келер әлі талай Қасым» атты қалалық жыр мүшәйрасы

2021 жылдың 11қараша күні «Балқаш қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» және «Тілдер орталығының» ұйымдастыруымен Қасым Аманжоловтың туғанына 110 жыл толуына орай «Дүниеге келер әлі талай Қасым» атты қалалық жыр мүшәйрасы болып өтті. Мақсаты: Қасым Аманжолов мұрасын насихаттай отырып, поэзияның дамуына ықал ету, жас ақындардың шығармашылығына қолдау көрсету және еркін елдің тарихы мен жарқын жетістіктерін қара өлең арқылы дәріптеу. Жыр мүшәйрасына  «Бастауыш білім беру»мамандығында оқитын 1курс студенттері: Тазабекова Гүлжазира, Көпбаева Дильназ және 4 курс студенті Көбен Әлия қатысып, ақынға арнау, Тәуелсіздіктің 30 жылдығына және еркін тақырыпта 3 өлеңін ұсынды.. Мүшәйра қорытындысы бойынша жас ақындар Алғыс хаттармен, сыйлықтармен марапатталды.

Дайындаған оқытушы:  Жахметова Б.К.