«Туралықты тұғыр еткен Төле би» тақырыбындағы адалдық сағаты

2021 жылдың 16-17 наурызында Ә.Мусин атындағы Балқаш гуманитарлы-техникалық колледжінде саналы ұрпақ еріктілер клубының мүшелері мен 1 курс студенттеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы «Саналы ұрпақ» еріктілер клубының бастамасымен «Туралықты тұғыр еткен Төле би» тақырыбында кезекті онлайн адалдық сағаты өтті.

«Адалдық сағаты» қазақ халқының шешендік өнеріне, ел бірлігін нығайтуға орасан үлес қосқан ойшыл, дана, туралығын айтар шешен Төле би бабамыздың жас ұрпаққа өнеге болар ғибратты ғұмыры мен өсиеттеріне, даналығы мен жеке қасиеттеріне арналды.

Онлайн отырыс барысында студенттерге Төле бидің тұлғалық қасиеттерімен, елге деген адалдығы мен әділдігі жайлы айтылды.

Төле би «Алдыңа келсе бітпес дау, әділін айтып қорғаңыз» деп әділдікті ең басты құндылық ретінде ұстанған.

«Тура биде туған жоқ, туғанды биде иман жоқ» деген сөзі адалдық пен парасаттылықтың, әділдік пен туралықтың бейнесі болып табылады. Төле бидің осындай қасиеттері бүгінгі жас ұрпақ үшін үлкен үлгі – өнеге екені сөзсіз.

16-17 марта 2021 года в Балхашском гуманитарно-техническом колледже имени А. Мусина для членов волонтерского клуба «саналы ұрпақ» и студентов 1 курса по инициативе волонтерского клуба «Саналы ұрпақ» прошел очередной онлайн час честности на тему «Оралық тұғырған Толе би». «Час честности» был посвящен ораторскому искусству казахского народа, его мудрости и личным качествам, которые внесли огромный вклад в укрепление единства народа. В ходе онлайн-заседания студентам рассказали о личностных качествах Толе би, честности и справедливости в отношении страны. Толе би считал справедливость высшей ценностью, говоря: «если хочешь, не спорь, Говори правду и защищай». Фраза «в прямом танце нет рождения, в родном танце нет веры» является олицетворением честности и здравого смысла, справедливости и беспристрастности. Такие качества Толе би являются примером для подрастающего поколения.

Жумадилова А.Т.